Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

An animal shelter currently has 20 cats and 25 dogs. what is the ratio of cats to dogs? (PLEASE ANSWER QUICKLY)
who wanna talk whats 5 x 5................XDDDDDDDDDD
Who conquered the Roman Empire? a. barbarians b.pagans c. Ottoman Turks d. Egyptians
Which of the following was an effect of the Crusades on Jews? A. Jews in Jerusalem were freed from Islamic domination. B. Many Jews emigrated to Russia duri
HELP QUICK!! solve by substitution and show work please
My lil sister said she needs help with ALL of the questions..........if you help i will give you brainliest
The prisms are similar. Find the missing width w and height h
It seems Im running out of points hmmm how about a question on you guy's mental health. Is there anything troubling you?
Can youguys helpplease its for marks and is due tommorow.
If you guys are struggling, try looking up the whole worksheet with the tittle of the assignment