greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

2. How do scientists organize soil? 3. How is the composition of soil affected by the climate?
Plz help me answer these questions please answer before I go to school
In this excerpt from Lincoln's First Inaugural Address, he argues that the divided Northerners and Southerners must stay united:We are not enemies, but friends.
Baseball players should chew tobacco just like runners drink water during long runs. Which answer choice BEST identifies the logical fallacy in the above statem
How did Belgian imperialism in Africa differ from British imperialism
Surrealists emphasized _____________ instead of ____________.
A sprinter set a high school record in track and field, running 200.0 m in 21.4 s . what is the average speed of the sprinter in kilometers per hour?
What is the solution set of the equation 3x^2-34x-24=0?
What is the slope of 9x-3y=18?
What percent is 58$ of 75$ to the nearest hundredth