rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an inference? a. The flower is pink. b. Vinegar has a pungent aroma. c. A dog barks. d. A cup with steam coming from it will be hot to
How do you strong describe the Angelo saxon Reese
I NEED HELP!! WILL MARK BRAINLIEST!!!!​
Devon would like to install a new hard drive on his computer. Because he does not have a SATA port available on his motherboard, he has decided to purchase a NV
A shallow slope on a phase-change graph indicates _____.A. a little temperature increase for a lot of heatB. a phase changeC. a large change in kinetic energy o
Widget Wonders produces widgets. They have found that the cost, o(x), of making x widgets is a quadratic function in terms of x. The company also discovered tha
Which represents the solution set of 5(x+5) 859x<12x>12x<16​
The emergency room doctor expressed some concern that there might be both cartilage and bony damage to the elbow. She sent Daniel off for an X-ray. What types o
which of the following evens was also known as d day
If a stranger looks like someone who previously harmed or threatened us in some way, we may—without consciously recalling the earlier experience—react warily. t