Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

_______ is the process of checking data for validity and completeness
Which event described in chapter 2 of The Scarlet Letter occurs after Hester leaves the jail? A.) Hester voices her discomfort on the long walk to the scaffold.
What organisms carry out mitosis
What is the frequency of a wave that has a speed of 0.6 m/s and a wavelength of 0.020 meter?
a pyramid has a square base with sides of length s the height of the pyramid is equal to 1/2 of the length of a side on the base which formula represents the vo
The writing of this statement was part of the effort to establish the role of which organization?
Which event actually happens first in the sequence of Miss Emily's life in "A Rose for Emily?"
What role did the united nations play in the korean war?
Need help Asap !!!!!!!!!!!!!!!
Marco deposited $500 in a savings account earning 4% interest over 5 years. What was the total amount of interest earned at the end of 5 years? A. $40 B. $50