Lolovexo1 Lolovexo1
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

c) Which brand of OJ (orange juice) is the better buy?
Brand A: $3.50 for 300 ml
Brand B: $6.80 for 650 ml

Respuesta :

JobayerHossain JobayerHossain
  • 04-05-2021

Answer:

Brand B

Step-by-step explanation:

Brand a will cost you more

Answer Link
demierr135 demierr135
  • 04-05-2021
brand b is the better brand to buy
Answer Link

Otras preguntas

800 is 10 times as much as_____
What is 3,200,000,000,000 in scientific notation
What is the diameter of a circle whose circumference is 5? 1) 2.5/pi squared 2) 2.5/pi 3) 5/pi squared 4) 5/pi
What rules does Jonas's father disobey
What's the value of 3 in 310.25
How to find the quotient for 10/5
arrange following numbers in increasing order 2.3,45.1,18.735,0.9862,7
How do you write this as a single fraction in its simplest form? Show workings please!
5000 is 1/10 of what
By tradition, when does the presidential campaign begin?