fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

36.8% of what number is 28.52
when a large animals eats a plant eater what does it get
Find the best word to complete the sentence. 1. ___ determines Arthur's success at pulling the sword, Excalibur, from its stone. A. Antecedent B. Precept C. Pre
What caribbean countries have refugees come?
how do you represent real- world problems involving ratios and rates with tables and graphs? PLEASE HELP! 10 POINTS!!!!!!
solve the equation 4+0.3x=19
What is 1 whole 1/4 subtract to 1/3
1/2r + 2(3/4r - 1) = 1/4r + 6
a volcanic eruption takes place under the ocean. Huge waves crash against the shores and destroy houses of people. Which earth systems interact during this proc
Dustin has only nickels and quarters in his piggy bank. He has 49 coins total for a combined value of $8.85. How many of each does he have . SHow your work