amanimunyaneza1
amanimunyaneza1 amanimunyaneza1
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

Meatball subs used to cost $5.40 at Mike's Sub Shop, but he just increased the price by $0.54.

How much do subs cost now?

Respuesta :

kellyygracee kellyygracee
  • 02-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation: $5.40 + $0.54 now equals $5.94

Answer Link

Otras preguntas

Which situation can be represented by 16 x 4? A. There are 16 teachers on a field trip. There are 4 more students than teachers. B. There are 16 teachers on a f
Arturopurchasedapackageof50blankCDs.AfterheusedxCDs,hehadxlessthan50CDsremaining.HowmanyCDsdidhehaveleftafterusing31CDs?​
It’s part of my lil brothers hw and I don’t feel like helping him
Help Asap! find the equation that is parallel to a line 5x-2y=14 and passes through the point (-3,2)
A mangrove community in a coastal area contains mangrove trees, mangrove water snakes, sheepshead, and Roseate spoonbills. Differentiate between this biological
Three children collected a total of 270 used books. Clare collected25 more used books than Ryan, Jerry collected 19 more used booksthan Clare. How many used boo
my sibilings are fighting over the name daniel say stop saying daniel say daniel tiger
John's sister went shopping with him. She expected to spend $100 on clothes, but spent only $10. John wanted to help her calculate the percent error, but he thi
In figure below alb, m<1 = 78°, and m<2 = 47°. Find measure of each angle.
can yall please help me with my bio