Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

All of the following might be reasonably included in a lender's monthly impound requirements for a borrower, except:A) Principal and interest paymentsB) Hazard
zn+ pb(No3)2=Pb+Zn(No3)2 what is the balence equation
Anthony and Lucas deposited $5,000 into a savings account with 4% interest in euros each year. How much money will Antonio have in the bank if he earns 4% simp
4. Lupita tiene varios pentágonos y hexágonos de madera. Si en total sus piezas tienen 37 vértices, ¿cuántos hexágonos tiene? A) 2 C) 4 B) 3 D) 5 2​
18. What do complex carbohydrates contain that simple carbohydrates do not?
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
a poem of a wife insulting his husband because he said she doesn't look good today (needs to be very wordy and in formal and shakesperean format) MUCH APPREACI
what is the inverse of the function below? f(x)=x/3 - 2
What is the area of the triangle? A right triangle. The base is 10 units. The height is 8 units. The longest side is 12.8 units
round 86057 to the nearest 1000​