Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A swing state is a state with a difference in support of 3% or less between the two parties. According to this definition, which state below is a swing state?
Scientific models are based on current knowledge, which can limit their effectiveness when new discoveries are made. True Or False?
A technique in which the muscles are stretched by an outside force is called _____. FITT principle Active stretching Passive stretching Pilates
If we have 2000 grams we have
evaluate hj-h if h=4 and j=6
The significant increase in consumer demand following World War II marked the beginning of the: production era. marketing concept era. customer relationship e
After testing positive for an STI, it is important to contact all past sexual partners so they can also be tested. Please select the best answer from the choice
Which of the following is one of the primary tasks faced by managers who want to improve organizational communication? controlling kinesics managing small gro
Make the following conversion. 24.7 mL = _____ cm3 247 2470 2.47 24.7
Which of the following types of landforms can also be called a “depression” because it is naturally lower than its surroundings? a. a plateau b. a valley c. a m