BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Which is an important step of performing CPR on babies? shake, stroke, or tap the baby deliver gentle rescue breaths to protect the baby’s lungs give deep, stro
Find the slope of the line passing through the points (-3, -8) and (4,6).
Animistic religions often contain the concept of a supreme creator. true or false?
Drag each tile to the correct box. Lucia is walking barefoot in her yard. She accidentally steps on a nail. How will her nervous system work to generate a react
Factor the equation. X2-15x+50=0
The factors of a trinomial x^2
Which scenario would result in a decrease in population size, or a negative population growth? Use this formula: population growth = (birth rate + immigration)
15) Did you have any problemsto findfindfindingfor finding​
Is depreciation defined as spreading costs over time?
Who makes up the house of representatives