koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Read the following sentence: Thomas did not like when his brother jumped out from behind the tree because it was very startling. In what way does this sentence
What is the perimeter of ADEF to the nearest tenth?
What is the zero of the linear function graphed below ? (0,5) (2,-5)
Now, listen to the recorded instructions again, and refer to the transcript. Then, analyze how the syntax and diction of the instructions develop the tone, mood
Try These questions out and I’ll give you brainliest no links posted on My question or I will report you
Can someone help me with 12 exciting verbs.
Which of the following descriptions best defines the Progressive Era? (A) A large gap between the rich and poor (B) A time when many inventions were created (C
3rd question is: what is marilyns net annual salary
who ever gets this right will get a brainlest. Its not testimony from an emergency
222222222222222222222222222222222222