frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

What is the base 8 equivalent of 23 base 10?Solve above question step by stepDo it fast as you can!Please do it fast it's urgent...
People from Buenos Aires are called O porteños Oticos boricuas guanacos
A television costs $450. During a special sale, it’s marked 1\3 off. What’s the sales price of the tv?
A submarine is 50 m below the surface of the ocean and its weight is exactly balanced with the thrust. If it descends to 100 m and stops, the buoyant force (thr
foot pieces you can cut from 5 feet of Which equation calculates the number of ribbon? Can you help me
if you are labelling a triangle and trying to find the hypotenuse, can you label it a, b, and c, instead of putting the h in for the missing letter?
. Explaing the following terms for a reader who is not familiar with Excel: Worksheet,Workbook, Cell, Row, Column, Spreadsheet.
number 22 please. i dont remember how to do it.
Can someone help me explain what this quote means?
Which of the following is the graph of y=w--3?