nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELPP I BEG I'LL MAKE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER
ADEF is translated 5 units straight up so that point F lands on the x-axis. where does point D land?
a teacher gets a bag of lollipops for her class. She buys a large bag of 84 lollipop. If she wants each child to have 3 lollipops how many students must be in h
PLEASE HELPPPPPPPWhat is the approximate area of the shaded region?
What does it mean to have a negative savings rate? A) Saving for something that is a want instead of a need B) Having a fully funded emergency fund C) Having no
Cisgender refers to individuals who identify as a gender not assigned to them at birth.
Which bird was the focus of a large-scale conservation plan in the us?.
Ver en español Martha recorded the eye colors of the people who have already signed up for a lecture on genetics. gray 1 brown 10 hazel 1 green 1 blue 7 Conside
PLSSS HELPP I BEG I'LL MAKE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER
Greg has a piece of rope 18 ft long. He wants to cut it into two pieces so that the longer piece is 2 ft less than 3 times the length of the shorter piece. How