happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

anyone wanna ta.lk to me bc i bo..red
HELP HELP ASAP PLEASE!!
HELP PLEASE A virtual image is produced by a convex mirror that is 1.60 cm from the mirror. If the magnification is 0.20, how far from the mirror is the object
Match the answer with the statement about promoters and enhancers. Group of answer choices Responsible for regulating translation. [ Choose ] Transcription mach
NEED THE ANSWER ASAP!!
What was the name of the Pact made by the Communist countries in 1955? a. NATO Pact b. Brotherhood Pact C. Allied Pact d. Warsaw Pact
World War II Quiz PLEASE HELP Japanese attacks on _________ were only punished by condemnation from the League of Nations.
How many grams of O2 can be produced from 3 moles KCIO3-
If 250. ML of water are poured into the measuring cup, the volume reading is 8.45 oz . This indicates that 250. ML and 8.45 oz are equivalent. How many millilit
ALL organisms, living and non-living, in an ecosystem are made of matter. * TRUE or FALSE