lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

1. The figure shown is composed of a right triangle and a parallelogram. 25 points 4 m 0.5 m 3.2 m What is the area of the figure in square meters? (7.1B, 710,
Find the value of each trigonometric ratio
Ongoing stress is actually good for our health. It helps improve digestion, reproduction, growth, and tissue repair. Group of answer choices True False
Pls help How do organisms adapt/survive decomposition?
Helium atoms have 2 electrons both have a -1 charge. Every proton has a +1 charge. If the helium atom has no charge, how many protons must it have?
In this problem, you should write one function named count_calories. This function should have one parameter, which will be a dictionary of food items. The keys
telll me the sauce and youll get a hundred points
Which statement is true? A, (10⁵) (10⁻²) > 8⁹/8⁶ B, (10⁵) (10⁻²) < 8⁹/8⁶ C, (10⁵) (10⁻²) = 8⁹/8⁶
Graph f(x) = −16x^2 + 22x + 3
write an LGBTQ adoption REBUTTAL copy evidence on g00gle (REBUTTAL) PIECE OF EVIDENCE #1: EXPLAIN: PIECE OF EVIDENCE #2: EXPLAIN thx