nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

what happens to someone who challenges a law in court but loses
Discrimination in your own words
9x - 6xy + 9 + 9xy - 6
Explain how an inference is different from an assumption
7. Which sentence gives the most accurate description of a pluralistic society? A. A pluralistic society contains a mix of religions, cultures, and traditions.
What does “A Tale of the Sky World” reveal to you about Native American culture
f(x)=x -1 g(x)=-4x2 + 4 Find (f o g)(x)​
what is the supply of labor?
1. What is the value of 9 squared? A. 9 B. 18 C. 81 D.36 2. Simplify. Use paper and pencil or a model. 10^3 A. 10 B. 100 C. 1000 D. 10000 3. Use a factor tr
what writing brought attention to slave life in the south during the mid-1800's?