webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

by what methods did paleolithic people get food?
what is 5,900 round to the nearest thousand
Hi how do you write the number 31 in Italian? Thanks need this answer tonight plz homework is due tomorrow
how can i solve 5.5x+32=57
AB←→ is perpendicular to CD←→. How many 90° angles are formed by the intersection?
20 is what percent more than 5 ?
Oxygen is released as a waste product by plants during the process of _______. Animals takes in this oxygen and releases it as _______ during the process of ___
A three-carbon alkene contains two double bonds. Predict its molecular formula
32 cups are in how many gallons
germany has a land area of 134,835 square miles and a water area of 3,011square miles .what is the total area of Germany