jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Correct answer gets brainest! ✨ The element sulfur (S) is grouped in the Periodic Table with the non-metals. Based on this, what do you know about sulfur?
is 0.121122111222 a repeating or terminating decimal? If so, why?
179 divided by 10 over the power of 2​
Liam noticed someone had accessed his social media account and made several posts without his knowledge. Which of the following practices will keep unauthorized
How would I get a answer?
what is an analog computer?​
who defended the british soldiers after the boston massacre
Which two statements are true about family psychologists? A family psychologist would help deal with developmental and behavior problems in children and teenage
help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help
Four students are to solve 5(x-3)=2x+6 which solution and explanation is right?