chamaolegirl87
chamaolegirl87
03-02-2021
Mathematics
contestada
Unit price $12 for 150lb bag
Respuesta :
aizawa1A
aizawa1A
03-02-2021
Answer:
For $1 its 12.5lbs
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
What is the range of the ordered pairs shown in the graph?
safety acrostic poem
A person who initially weighs 250 pounds loses 2 pounds per week. Let t represent the number of weeks and let W represent the person's weight, in
Convert the angle \theta=100^\circθ=100 ∘ theta, equals, 100, degree to radians. Express your answer exactly.
8. When you connect a work of fiction to its historical context, you A imagine yourself in the story's settings and the character's situations B consider the ev
What kind of mood does the stage setting evoke in Endgame?
The boiling point of chlorine is −34 °C. Which of the following best predicts the boiling point of iodine? a) Higher than −34 °C because dispersion forces are s
Find the radius of the circle whose equation is (x² - 10x + 25) + (y² - 16y + 64) = 16. 4 8 16
What is the beat solution to the system? X-y+2z=-7 y+z=1 x-2y-3z=0
A defensive driver's priority is __ A. efficiency B. speed C. handling D. safety