chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

If a spider can move 4/5 of a mile every hour how many hours would it take for the spider to go 4 miles
how do you add intergers with different signs​
The. Hypocrisy of American slavery whom does the speaker address in this speech
anyone who takes pure geography? I need tips for geographical investigation type of question​
Which statement best expresses the theme of the short story?
Solve for the indicated variable. Include all of your work in your answer. Submit your solution.A=h/2(a=b);solve for h
Rearrange the following equation and solve for x when the hydrogen ion concentration is 0.001 M. pH= 2 + log x (Recall that pH=−log[H+].) Answer choices: x= 10,
Explain the importance of benefits on employee retention?
Which of the following was NOT involved in the triangle trade during the colonialperiod?(1) rum2) slaves(3) cotton(4) tobacco​
In your CIS 110 class Intro to Computer Class you learn that in the 1980’s a micro-computer had a memory of 64 kilobytes. Today’s computer may have 8 gigabytes