ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

In 1 Kings 7:26, the capacity of the molten sea, a furnishing of the temple, is given as 2000 baths. One bath is about 8.92 gal. How many kiloliters did the mol
Is the entropy change favorable or not, when a nonpolar molecule is transferred from water to a nonpolar solvent?
what life would be without amendment 8
One goal of both the United States and the USSR during the arms race was to develop more powerful armies. be the first to launch a missile. build more destructi
What is a central idea
how long will it take to burn 5 pounds playing rackuetball
Least to greatest 0.95 0.61 5/8
Draw a line through all points with a y-coordinate of -3.
4=5-X what is the value of x
My friend Marilyn enjoyed the tour of the cavern. Which of these words or phrases in the sentence is an appositive? A. of the canyon B. my friend C. Mar