irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

The mass of a certain window is 18kg. What is the mass of 5 of those windows?
What did the civilizations of Asia provide the world
Select the correct adjective form for the sentence. Of the six of you, who here is the _____ person for the job? more competent most competent competentest most
what does further mean in math?
do you think acid rain also affect crops?
compare and contrast live music and music videos
Which of the following is not considered a buying incentive? a. coupon b. display c. prize d. rebate
Does breath or air have the most carbon dioxide?
what's the minimum age that you can get a job in the U.S?
how many minutes are in 3 hours,30 minutes?