renee405 renee405
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

how much will a person pay for 4.5 pounds of bananas at a price of $1.25 per pound​

Respuesta :

sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 03-02-2021

Answer:

$5.62 it could also possibly be $5.63 if you have to round up.

Step-by-step explanation:

Answer Link
laciboomgarden5 laciboomgarden5
  • 03-02-2021

Answer: $5.63

Step-by-step explanation: multiply 4.5 by the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

each music class 8 songs a week . how many songs does each class sing in 5 weeks ?6 weeks?7weeks
the amount of heat needed to raise the temperature of 1 kilogram of water 1 degree celsius. glucose calorie amino acid gram
i need to know how I go about to solve this question
what is the answer to 2.34 x 3.98?
MC)Which action did President Andrew Johnson take as part of his strategy for Reconstruction? He withdrew federal troops from the South. He increased the p
which expression is equivalent to 2x x2 3x 5x2 - 10x?
6x + 2x +5=13 +8x -8
√11² = ? I do not understand what that means! I know that √11 means "square root of 11" I don't know this √11²! Please help me as soon as possible!
27,643,087 nearest million
No hay un __________ en la cocina.