dank332 dank332
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Divide. Enter the answer in simplest form
8 1/3 • 2/3

Respuesta :

1namo
1namo 1namo
  • 01-02-2021

Answer:

17/3

5.6

5 1/3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The work of a student to solve the equation 2(6y − 3) = 20 + 6y is shown below: Step 1: 2(6y − 3) = 20 + 6y Step 2: 8y − 5 = 20 + 6y Step 3: 2y − 5 = 20 Step 4:
An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
Explain how Passive Transport works
What was the main reason that the Monroe Doctrine was not enforced until after the Civil War? A. Americans were too preoccupied with rebuilding the nation after
In which sentence are the conjunctions used correctly? A. Neither beauty nor popularity was considered in the contest. B. The top award was given to neither Ste
Under the Capetians, the french? a. regained territory from the English b. joined forces with the pope c. became part of the Holy Roman Empire d. united as
how many # of pi do you know
Gravity is _____ force between objects that are moving closer to one another. A. a constant B. a repulsive C. an attractive
What can be said about the polarity of water
A grocery store sign indicates that bananas are 6 for $1.50, and a sign by the oranges indicates that they are 5 for $3.00. Find the total cost of buying 2 bana