shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

A triangle has 2 angles that each measure 84°. What kind of triangle is it?
plzzzzz help me show the math I dont understand it​
how did the ideas of Thomas Jefferson influence the supporters of American expansion?
there are 980 students enrolled at milltown middle school. There are 35 different classrooms on the school. If each classroom has the same number or students, h
Why do hikers attempt to climb Mount Everest only during a two-week period each year? A. There is a two-week period each year when there is an unusual amount of
Solve for x. can someone help me please??​
What is the answers 1-6
Explain, with examples, the difference between the establishment and free exercise clause of the first amendment
Explain three advantages of using fossil fuels
in a communist economy, all economic activities are controlled by (a) ____ Such economies are also known as (b) ___ a. government, business owners, or individ