shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

How do you put 0.8918 as a fraction
can humans cause a imbalance in the food chain
If a=3 and b=5, what is the value of 3a + b to the power of 2?
To calculate the area of the front surface of a box,you (a) add the length to the height (b) add twice the length to twice the height ( c) multiply the length b
Solve each compound Inequality. 42. -2 ≤ d + 1/2 < 4 1/2 44. 2t ≤ -4 or 7t ≥ 49 46. -1 ≤ a - 3 ≤ 2 48. A town's high temperature for a given month is 88 degr
can humans cause a imbalance in the food chain
What is party-as-organization?
Is this a good thesis statement for my essay? The Earth has many life-threatening problems caused by humans. One of these problems is the over-consumption of w
An oak tree that is 220 years old produced acorns at two different rates. Until it reached maturity, it produced an average of 900 acorns a year. However, once
What is one half added to three tenths