msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

plzzzzzzz helpbmeeeeeeee
This trip covers approximately 1,500 miles. You plan to return the car with a full tank of gasoline. You are considering two options advertised by Hertz: Toyota
Does a spring scale measure weight or mass? Why?
give two features that are found most commonly at plate boundaries.
Is Mediterranean sea and Atlantic ocean a sentence subject? (For my brother?
What does 1/4 y + 3/8 equal?
What did Edgar Allan Poe mean when he said a literary piece must create a unity of effect on a reader
¿Cuál de estos instrumentos no pertenece a la familia de percusión?
Define formalism. What is it not influenced by? (two things)
Who is telling the story or speaking in the poem a thought of the nile