rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Solve the formula for the specified variable Q=R + Rst for s
there are 48 pepsi,84 miranda and 60 sprite bottles in a grocery shop. these bottles are to keep in a crate has the same number of cold drinks. find the maximum
PLEASE HELP THANK YOU. Witch sentence contains a verb in the simple past tense ? A- she obeys her father. B-she obeyed her father. C-she has obe
The table represents an exponential function. A 2-column table has 4 rows. The first column is labeled x with entries 1, 2, 3, 4. The second column is labeled
The length of a rectangle is twice the width. If the perimeter is 96 cm, find the length of the rectangle.
What your stance is on child labor are you for it or against it
What type of organization is divided into departments that serve a variety of needs,like emergency care, surgical care, labor and delivery etc what is it?
what is the bmi and the formala to get it
What is the fbla magazine called that is published for middle and high school members
Why was the Shang Dynasty once called China’s “mother culture”?