isabella1397615 isabella1397615
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

You are going to an amusement part.it cost $15 to get in and $2 for each ride.

Respuesta :

y55xi3b4v6
y55xi3b4v6 y55xi3b4v6
  • 04-01-2021
Say you rode 4 rides it would cost you a total of 23 dollars and that’s with the get in price
Answer Link

Otras preguntas

i need help plzz i neeeed help
How to Use LinkedIn Sales Navigator to Build a List of Prospects?
How can you use the data to understand what happened during the day?​
Consider the plane, T, and three collinear points (but not coplanar) points P, Q, and W. Can either P, Q, or W be a point on plane T? Justify your answer.
It takes 14 pints of blueberries to make 4 jars of blueberry jam. A. How many pints of blueberries does it take to make 1 jar of blueberry jam? B. How many pint
Find the value of 2 over 3 divided by 6
If our galaxy were 1m wide, what would the distance to the Andromeda Galaxy be? The distance to Andromeda Galaxy is: 2.4 x 1022 m (or 24,000,000,000,000,000,000
what is electrolysis​
PLEASE HELP!! What type of literary device is Ballou using in the underlined portion of this paragraph? while the banner of my purpose floats calmly and proudly
49. How is air drawn into the body? A. Breathing in B. Breathing out C. Contracting the diaphragm D. None of the above