roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Why is it even more important for teens to eat better?
The diagonal of the rectangle is 13 inches, and the side lengths of the triangles are Pythagorean triples. To the nearest tenth, what is the area of the shaded
Test scores, washing dishes, or picking up garbage could be measured by the effect of the behavior on the environment after it has occurred. these behaviors cou
Find the midpoint of the segment below
Events A and B are mutually exclusive with P(C) = 0.3 and P(B) = 0.2. Then P(Bc) =
Why did usa entered the world war 2
Which one of the following is NOT a cause of acid precipitation? a. sulfur dioxide from burning coal b. nitrogen oxides from car exhaust c. destruction of th
Answer both please !
What is the slope of the line below if necessary
Which of the following is not a characteristic of major depressive disorder? A. Loss of appetite B. Little interest in activities once enjoyed C. Sleeple