chankyles
chankyles chankyles
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of lotion D is $2.00 per ounce




True or false

The cost of lotion D is 200 per ounce True or false class=

Respuesta :

Sumikkogurashi
Sumikkogurashi Sumikkogurashi
  • 03-12-2020

Answer:

the answer is false

Answer Link

Otras preguntas

what happens when a peppermint is put in these three things soda, vinegar, lemon juice, and milk plz help me i need this for my science project due in exactly 2
Rick won 27 tickets playing a game. To get a prize, he needs to win at least 30 tickets. How many more tickets can he win to get a prize?
Which issue did not cause disagreement among the delegates to the Constitutional Convention? A. how to make representation fair for both small and large states
Divide 4,318 by 7 Estimate:______________________________
What is 23 less than x?
A certain skin lotion is a fine mixture of water and various oils. This lotion is cloudy and cannot be separated into oil and water by filtration or centrifuge.
Which geographical feature separates two ecozones? Choose all that apply. Forest x Ocean Lake River (I choose ocean but idk another one)
Tell what the following people are going to do tomorrow, by changing the present tense verb to the correct form of the future tense. Julio bebe la leche. Nosot
According to Newton's Second Law of Motion, when an object is acted on by an unbalanced force, how will that object respond? A. It will accelerate. B. It will s
is 6/8 greater than 6/7