agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is 4/8 bigger than 4/6
Germany wanted to provoke war, as well as gain access to the Baltic Sea, when it invaded a. Danzig. c. Czechoslovakia . b. Rhineland. d. Sudetenland. According
What is the difference between similar and congruentent
Which sentence contains italicized words that are used as an infinitive phrase? A. Jane parked her car behind a truck. B. Mark wanted to go, but not today. C. K
Describe in words what it means for a number to be a factor of another number.
Simplify the expression 3x + 3x
Which one of the following letters would be considered formal? A. A letter of application B. A letter of invitation to an anniversary party C. A personal letter
Tom lived 3 miles from his school. if he rode his bike 3/8 of the distance and then walked the rest, how far did he ride his bike?
Does the sun fuse hydrogen into helium or vice versa?
What are the verbs in this simple sentence? A large insect wriggled under the rock and burrowed in the dirt. Choose all answers that are correct. A. dirt B. w