shivampat512 shivampat512
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

11. $1.44 for 12 pencils

Respuesta :

Luz66
Luz66 Luz66
  • 03-12-2020

Answer:12 cents per pencil

Step-by-step explanation:

1.44/12

Answer Link
gtsratttttt gtsratttttt
  • 03-12-2020
12 cents each
Djdjdjdkdkdkd
Answer Link

Otras preguntas

"it's so noisy! how can you stand it?" remarks caitlyn as the thruway traffic screams past her friend dave's ground floor apartment. "i do not even notice it an
sentences with the word recumbent
what is the meaning of domain
How does a protein's quaternary structure differ from other levels of protein structure?
A financial services firm routinely processes a large volume of account change requests. a lean six sigma team wants to understand the resources required to mai
On the most basic level, we communicate using _______ to convey information or embody ideas. A text B graphics C motion D symbols
Maggie's brother is 4 years younger than three times her age. The sum of their ages is 32. How old is Maggie?
Income elasticity of demand measures how a. the price of a good is affected when there is a change in consumer income. b. many units of a good a consumer can bu
what state in which atoms or molecules are very close together and are regularly arranged
When constructing an inscribed square, how many lines will be drawn in the circle? (6 points) A. 2 B. 3 C .5 D. 7