ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which term represents the attraction one atom has for the electrons in a bond with another atom? A. electronegativity B. electrical conductivity C. first io
When answering a complaint the defendant can do all of the following except: a. deny the allegations set forth in the complaint b. list defenses c. admit to
Using pie symbol how can you find 355 as the volume of a cylinder?
the answer and how to solve it
Booker T. Washington, in his "Atlanta Compromise" speech in 1895, advocated a. separate but equal status. b. African Americans' prosperity in proportion to thei
What is Marasmus? What is kwashiorkor?
Which of the following is a representation of conformity? a. buying gasoline b. purchasing a dress c. spending money on video games d. using the latest popu
Locate the gerund. Since it is used as a noun, determine its noun use. A popular pastime is backpacking.
Marco Polo traveled around Africa to the Far East. true or false
The Northwest Ordinance of 1787 established a model for later settlement by providing for the