makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

The memory of being named Employee of the Year ------------ such delight she often would find herself smiling for no apparent reason, much to the..............o
the ordinary business of life: a history of economics from the ancient world to the twenty-first century
coyne sm, holmgren h, keenan-kroff s, peterson s, stockdale la. 2020. prenatal predictors of media use during infancy. cyberpsychology, behavior, and social net
What is organizational structure
COMPLETE ANSWER THE ANSWER TO THE QUESTION IS I'M GOING TO VOTE BRAINLIEST 1. Search for other theories about the universe's origin aside from Big Bang and Crea
covert prestige is the status openly and consciously awarded a language variety that is considered the official, standard, or most correct in a given location.
a 77-year-old client presents to the local community center for a blood pressure (bp) screening; bp is recorded as 180/90 mm hg. the client has a history of hyp
inca civilization was structured as
What's the solution set of –4x + 1 ≤ 9 or x∕5 + 2 < 3? Question 3 options: A) All real numbers B) x ≥ –2 or x < 5 C) 2 ≤ x < 5 D) There is no solut
explain in your own opinion what is liability without fault?​