Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

When was the first book created?whoever answers it right I will give you 30 points​
What was one worry about Ferris wheel?​
Perform the following unit conversions. Please do not use an on-line unit converter since this problem is given to you as practice in preparation for what you n
200% of 34 is what number​
What are the two major ethnic groups in Guyana? O African and Asian O Asian and Eastern European O Western European and Russian Spanish and Native American
What is one phrase that William Tyler Page (American Creed) borrows from the Constitution? Why do you think he does that?
What effect do you think the limitation of free speech has on American democracy today?
Arianna went running for 0.75 hours and ran 5.55 miles. What was her speed, in miles per hour, if Arianna ran at the same speed for her whole run?
What message does this story try to give the reader? The story is The breaking night by Lizzy Murray.
pls help asap!!!!!!!!!!!