rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pure substance that is made of only one kind of atom is called _________. a. an element b. an electron c. a particle d. a proton
what methods were used to control flooding and make new lands for settlement in florida?
What statement best describes Jefferson's attitude toward government? A. He believed that a government wasn't needed to run the United States. B. He
What does a cell use to eliminate a substance that is too large to leave by diffusion?
One way the incas adapted their environment was by
Which of the following is part of a rock formation that consists more or less of the same type of rock material? A. bed B. fossil C. event D. stratum
Three fourths of a number less two is five sixths of another number plus five
identify two composite numbers that each have 8 as a factor
How did seas influence the way many ancient Greeks lived?
The measure of the number of atoms in one element that will combine with an atom of another element is A. atomic charge. B. molecular number. C. valence. D.