jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What kinds of ions do acids and bases form in water
What is the relationship between fractions and decimals?
Which is not a component of a diagnostic evaluation for depression? A. history of symptoms B. family counseling session C. thoughts of death or suicide D.
Jose bought 1.5 pounds of apples for $3.60. How much would 3/4 of a pound of apples cost? Enter your answer in the box.
Rae is training for cheerleading, so she starts rollerblading for 45 minutes each day. Her heart rate reaches 128 beats per minute, but her target heart rate zo
which of the following types on insurance carries a cash value which can be borrowed against?homeowners insurancelife insurance extended warranty health insuran
To prepare 450 ml of a 30% (w/v) solution of potassium chloride (kcl), how many grams of solute are needed?
The table shows a golfer's scores for four rounds of a recent US Women's Open. Her total score was even par. What was her 3rd round score?
Miguel reads 3/4 chapters in 4/5 hours. What is the unit rate in chapters per hour? Please answer in simplest form. Thank you!
How do you graph y=2x