jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following climates is most suited for physical weathering? A. Hot B. Cool C. Warm D. Dry
A main character in a story that is a hero. A. Antagonist B. Protagonist C. Scientist D. Artist
Energy is released to be used by a cell when a phosphate group is removed from ADP to form ATP added to ADP to form ATP removed from ATP to form ADP added to AT
1.How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
Energy is released to be used by a cell when a phosphate group is removed from ADP to form ATP added to ADP to form ATP removed from ATP to form ADP added to AT
Trisha graphed the relationship between yards and feet, with yards along the x-axis and feet along the y-axis. The relationship is proportional. Which statement
Which type of energy drives the water cycle? a. solar b. wind c. geothermal d. nuclear
Genetic information is carried in ATP molecules. True False
In Act III, Scene 1, who hears these words from Titania? Thou art as wise as thou art beautiful. A. Puck B. Oberon C. Bottom D. Peaseblossom
howcto write 9,000,009 in word form