jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of 3/2x and 7/4x
A dog toy is on sale for 20% off the original price. If the original price of the toy is $11.50 what is the discounted price?
Why do we have to annotate paragraphs?
what is ten times as much as 0.1
Born as Saul, his name is known as _________ and he spent his entire life after conversion spreading Christianity.
In the lock-and-key model of enzyme action, the _______________ fits into _______ of the enzyme. A. product, substrate B. active site, product C. substrate, act
Is a satellite orbiting earth free from earths gravity ? Why or why not
Which one is an advantage of a multicellular organism? A. Specialized cells perform specific functions. B. Smaller cells operate more efficiently. C. Different
wat would happen if both cold air masses had the same temperature
similarity between instinct and learned behavior