kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Write a prose paraphrase of the poem. There is no frigate like a book To take us lands away, Nor any coursers like a page Of prancing poetr
Who founded Georgia as a safe place for debtors? A. Cecil Calvert B. James Oglethorpe C. William Penn
In terms of particles, what is the mass number equal to?
Primarily because of its importance in the spread of ideas and investigating candidates’ claims, which of the freedoms listed below is critical to ensure fair e
Out of the noise of tired people working, harried with thoughts of war and list of dead, his beauty met me like a fresh wind blowing, Clean boyish beauty and
A baseball player has a batting average of 0.380. What is the percentage of hits for his times at bat?
The book is To kill a mockingbird chapter 11. Please help
What type of verb are the underlined words in the sentence? Have you waited long for the delivery? A. intransitive B. transitive
From which century have Croats lived in this place?
What capital letter appears to have parellel line segments?