ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

To go to dance class at 6:45 pm bus, kelly needs 35 minutes to walk home from a friends house, 30 minutes for dinner, and 20 minutes to drive to the class. to m
Under what circumstances might conformity be wise? When might it be foolish?
Which is greater 0.12 or 1.2?
How to solve j 5/6=17/18?
26 is whats percent of 40?
1. Which line has a slope of 2? 2.Find the slope of the line.
In the new york seismogram the first p wave was recorded at 9:01 UTC , UTC is the international standard on which most countries base their time . at what time
Because philip ll wanted a standing army , he found it necessary to
What is 90 times 90?
What is the likely reason why earth has a layered structure?