C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Help plz this is due late so plz help me
How many miles can you drive on 5 gallons of gas
HELP PLEASE 13 POINTS
what document helped restore power to the lords and how was it important in subsequent centuries
What is the equation of the line that is perpendicular to the given line and has an x-intercept of 6? 4 O y=-3x+8 O x y=-3x+6 O y= x - 8 Oy= x-6
A woman paid $28 per a dress. She bought 6 dresses. How much money did the woman spend on dresses? explanation
What is the image point of (-8,9)(−8,9) after a translation right 3 units and down 1 unit?
HELP PLEASE ANSWER ASAP THANK YOU! ILL GIVE YOU 13 points I’ll give you a second reward which is the second picture
Is 0.56 greater or less than 4/5
Which type of historical text typically focuses on a partiu topic integrating primary and secondary source document to advance an argument