pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

List 3 advantages to using a laptop or netbook over a desktop computer and 3 disadvantages?
Show how 10 - 4 helps you solve 30 - 4
Which statement best describes scientists who contributed to the current body of scientific knowledge
solve for x , 2x-11 -9+ x
Each minibus seats 14 people, and the school owns 5 minibuses. Use mental math to find how many students can ride in the school’s minibuses at the same time. Sh
True or false? cohort studies start out by measuring exposure and watching for the development of disease.
What comes next simplify 31/50,17/25,37/50,4/5,...
What are three examples of how Greek and Roman elements were used to affirm Americans democratic nationalism
what is the minimum amount that must be on hand?
what value could be added to 2/15 to make the sum greater than 1/2