willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is in passive voice? A. I took the bus to school. B. I won my tennis match. C. I was praised by my history teacher. D. I'm going to the m
what are 2 binomials that are factors of this trinomial? x^2-x-20
please help me with geometry What type of symmetry does the figure have? line symmetry only rotational symmetry only both line and rotational symmetry none of
A museum has 450 visitors each day. If they are open 5 hours, how many people do they see per hour?
what is the eighth multiple of 12​
The New York Transportation Department issued a report indicating that over the past year, on average, 234 accidents occurred at the intersection of Broad Stree
how were russian czars often european leaders?
SRRY BUT PLZ HELP IVE TRIED SO MANY TIMES XCCCThe table shows the weekly salaries in dollars of eight staff members of a companyWhich of the following is most a
Answer pleaaaaasseeeeeeeeee
Explain how to determine if the two expressions are equivalent using x = 6 and x = 10. 8x + 40 8(x + 5)