bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suppose the leftmost digits of two numbers are 8 and 3. Can you tell which number is greater? Explain.
Suppose the leftmost digits of two numbers are 8 and 3 . Can you tell which number is greater? Explain.
What is 571082346090 in word form
What does the suffix -ology mean? a. an action or practice b. a condition or state c. a belief or branch of learning d. a form of government
Identify the best definition for science. A. Science is the study of fundamental problems such as existence, values, and reason B. Signs is the collection of a
can 0.286 be rational
water stations will be placed every 600 meters of a fifteen kilometer race. how many water stations will be needed?
What is 0.5 in fraction?
Write a paragraph comparing the organelles in a cell to the organs in your body
Definition for pathology