litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE help Asap please
Write the equation of the line that passes through the points (2,-6) and (-2,-4). For the slope, I got -1/2 But I am unsure on how to write the equation. I kno
Consider a 4-drive 200gb-per-drive raid array.what is the available data storage
science question down below
Which amendment prevents a citizen of north carolina suing the state of georgia?
Which term is used to represent the quantity of matter that an object contains? A. mass B. weight C. volume D. density
____ allows you to run keyword searches on several search engines at once
Solve for x: the quantity of x plus 4 over 3 = 2. A. x = −2 B. x = 2 C. x = 2 over 3 D. x = negative 10 over 3
An eight-month used stereo system was sold for $255.75. This was one third (1/3) the amount of what this system originally cost. What was the original cost of t
In 1732, Georgia was founded as a proprietary colony. It was run by a group of English trustees who imposed many restrictions. The Georgian colonists were