gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

three times a number is 42. What is the number?
When changes occur in a DNA sequence, _______ produced from the DNA may not function correctly, and a _______ disease may result. A.proteins, genetic B.carbohyd
traits that improve an organism chance for survival
How many fewer minutes does it take to drive 35 miles at 30mi/h than to drive the same distance at 25 mi/h? The answer is 40minutes but i need to know how to
You create 15 centerpieces for a party in 5 hours. a) what is the unit rate? b) how long will it take you to make 42 centerpieces? Help Please :)
Is a baseball and cannon are dropped from the same height at the same time, which ball will hit the ground first?
Name two types of adaptations having to do with an animals actions
why was a formal education more important for urban Americans than rural Americas
5 biscuits cost 30p altogether how much do 7 biscuits cost
What lasting effect has the 1948 Arab-Israeli War had on the Middle East? Egypt and Israel continue to fight over the Sinai Peninsula. Islamists and secularists