jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

who replaced Stalin as leader if the USSR
How are neuroscience and medical science alike?
The money multipliers tend to fall during a financial panic due to a rise in
Part c - how do binary fission and conjugation contribute to the spread of antibiotic resistance in bacteria?
Lines l, m, and n lie in a plane and are cut by a transversals, <1 is supplementary to <2, and <2 is supplementary to <3.
The division of the geologic time scale that represents the longest time span is called a(n) ________.
A factory makes 3,132 chairs each month. What is the total amount of chairs the factory makes in 9month?
i need help with these questions please help
write the equation of a vertical line that passes through 2, 7
i need help on calc