demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Can someone pls help me with this one problem
3456.8 round the number below to the nearest whole number one place
Political Maps- I need the definition for this
Why is division often referred to as repeated subtraction?
we grow rice in these field.what is subject object and verb​
Which pattern in electronegativity do elements in the periodic table display? A.) Electronegativity is lowest on the left and right sides of the periodic table,
6. If find each measure.
1. His friend said that _______________ two years before. *a. he lived thereb. he has lived therec. he lives here d. he lives there 2. She asked me ____________
do you think jefferson posed a strong argument for independence? why or why not ?
Find the sum of 3/4 and 9/10. Then multiply by -5/4. What is the product?